VIDEO: Nessáci na Audi Summite v Barcelone

Audi Summit Barcelona 2017: nezabudnuteľný event spĺňajúci najvyššie kritériá a 6 dôvodov, prečo bol očarujúci.

Jedinečnej akcie sa zúčastnil Stanislav Mucha, PR & Communication Director Ness KDC, ktorý sa s nami podelil o dojmy a atraktívne materiály priamo z dejiska podujatia.

“Pred 11. júlom som  neveril, že jednodňová akcia jedného zo svetových lídrov v oblasti automotive môže tak významne obohatiť moje chápanie strategického marketingu a navyše tak ohromujúcim prevedením. Vízia spoločnosti a koncepčné kroky, ktoré Audi za posledných 10 rokov zrealizovalo, ako aj plány do budúcnosti boli prezentované štýlom, ktorý prevýšil všetky očakávania. Dojmy a pocity, ktoré som si priniesol z Barcelony vo mne budú doznievať zrejme ešte nejaký čas, no pokúsil som sa v krátkosti zrekapitulovať highlighty prvého júlového dňa.

Out of box podujatie

Audi Summit v Barcelone bol vôbec prvou akciou tohto druhu, ktorú Audi zrealizovalo. 2000 šťastlivcom Audi komunity (predajcovia, VIP klienti, ambasádori značky, zástupcovia médií) z celého sveta sa dostalo privilégia byť súčasťou tejto show. Hlavným bodom programu malo byť predstavenie modelu A8 novej generácie, no to bolo len čerešničkou na torte. Priestory výstaviska Barcelona Fira boli prestavané pre potreby summitu.

Jedna z hál bola vyčlenená pre prezentáciu klenotov z dielne Audi (oblasti a technológie ako autonómne riadenie, AI, Audi Sport, quattro, zFAS a samozrejme nová Audi A8). Samostatná hala vedľa mala hostiť ohromujúce predstavenie, na ktoré sa všetci tešili.

Vízia, brand DNA a ich piliere …

Predstavte si svet, v ktorom autonómne riadené autá produkujú nulové emisie a zabezpečujú plynulosť i bezpečnosť premávky šetriac 1 hodinu z nášho času denne; skúste si predstaviť svet, v ktorom je možné dlhodobo udržať rast populácie a jej požiadaviek v mestskom prostredí – svet, v ktorom sa auto stáva viac než autom. Tieto vízie je možné zhrnúť slovíčkom Vorsrpung, ktoré je akýmsi sloganom značky. Audi je digitálnym prémiovým vozidlom, ktoré nás vezie v ústrety budúcnosti, ktorú poznáme len zo sci-fi filmov (ako napr. Ja, robot).

DNA tohto brandu bola postavená na troch hlavných pilieroch – Audi e-tron, my Audi a AI. Elektricky poháňané modely a účasť automobilky v pretekoch Formula E jednoznačne potvrdzujú úsilie Audi o dosiahnutie minimálnych emisií. My Audi, riešenie spájajúce auto s nekonečným množstvom na mieru šitých aplikácií s ohromujúcou pridanou hodnotou pre majiteľov Audi s ohľadom na všetky výzvy blízkej i vzdialenej budúcnosti. AI (artificial intelligence) v symbióze s novými technológiami a fenoménmi ako napríklad autonómne riadenie naučia naše autá myslieť za nás.

Nová éra automobilového priemyslu

Dôraz na efektivitu, spotrebu, udržateľnosť rozvoja a implementáciu technológií s perspektívou pre ďalší rozvoj ich funkcionality sú spoločným menovateľom prezentovanej vízie. Väčšinu z nich poznám z riešení, ktoré Ness vyvíja práve pre klientov z oblasti automotive (niektoré z nich s témou tohto článku súvisia do takej miery, že viac detailov ani nemôžem publikovať). Inteligentné sofistikované riešenia z oblastí digitálnych máp a telematiky ozdobené mobilnými appkami a trendovými interfacemi – áno, aj to vidím ako súčasť vízie budúcnosti automobilizmu.

A to sa stane …

Spôsob a forma, akými boli tieto vízie prezentované v Barcelone presvedčili každého účastníka summitu. Prezentácie jednotlivých, vyššie spomenutých, oblastí a technológií boli len chutným predjedlom v trendovej reštaurácii. Hlavná show prezentovala víziu, už realizované kroky, ako aj plán na jej dosiahnutie. Áno, stane sa to. Dychvyrážajúca show to jasne povedala. Bol to ten typ pocitu, kedy máte jednoducho chuť vsať, vytiahnuť meč a začať revať s davom, ako Mel Gibson vo filme Brave heart.

Sumár 6 vecí, ktoré ma očarili:

  1. Jasne stanovená vízia založená na princípe „viesť, nie nasledovať“
  2. Hmatateľne koncepčné kroky na uskutočnenie stanovených plánov
  3. Firemná kultúra, v ktorej si je každý viac ako istý, že sa vizionárske plány podarí splniť
  4. Špičková luxusná, no stále úprimná prezentácia, ktorej uveríte
  5. Implementované technológie a ich úloha vo svete Audi
  6. Robot automaticky servírujúci pivo s milimetrovou presnosťou 😊 >> pozrieť video

Ak to mám zhrnúť, ako marketér pracujúci pre komunitu Audi a zároveň pre Ness Digital Enginnering, firmu pracujúcu s najnovšími technológiami a vyvíjajúcu moderné riešenia pre globálnych klientov som bol unesený poznaním a zhmotnením toho, čo tieto technológie dokážu v spojení s jasnou víziou osvojenou celou spoločnosťou. Videl som budúcnosť automobilového priemyslu a pochopil, čo všetko robí aj Ness KDC pre svojich klientov v tejto oblasti. Všetky tieto dojmy ostanú navždy uložené v mojej mysli v priečinku pod názvom Audi Summit 2017.”

Video galéria (nestrihané videá častí show): Audi A8Audi Sportmodely Qmodely RS