solar1

Aplikácie monitorujúce viac ako 15 000 priemyselných turbín po celom svete

solar2

Projekt spojený s cestovaním. Sídlo klienta v San Diegu.

solar3

Tréningy a dôraz na kvalitu prispievajú ku kariérnemu rozvoju našich ľudí.

Solar Turbines – Internet of Things

Solar Turbines je dcérska spoločnosť známej žlto-čiernej korporácie Caterpillar so sídlom v San Diegu v Californii. Patrí medzi popredných svetových výrobcov priemyselných turbín. Viac ako 15 tisíc turbín rozmiestnených po celom svete produkuje ročne vyše 2 miliardy prevádzkových hodín. Tieto turbíny sa využívajú v rôznych oblastiach, ako napríklad:

  • Prenos zemného plynu alebo ropy cez potrubie
  • Výroba elektrickej energie pre ropné plošiny, lode, nemocnice alebo univerzity (jedna turbína dokáže zásobiť elektrinou cca 20 tisíc domov)
  • Výroba termálnej energie využívanej pre farmaceutický alebo potravinársky priemysel.

Náš odborný tím v Ness KDC má viac ako 90 IT špecialistov. Našou úlohou je vývoj webových, mobilných a desktopových aplikácií pre Solar Turbines, ako aj pre ich koncových zákazníkov. Tieto aplikácie slúžia na zber a monitoring rôznych dát sledujúcich kritické parametre turbíny, ako napríklad teplota, vibrácia alebo rotácia. To umožňuje včasnú opravu komponentov a zabraňuje výskytu neplánovaných odstávok turbíny.

Vďaka nadviazaniu výborného pracovného partnerstva a šikovnosti našich ľudí sme sa stali neoddeliteľnou súčasťou “Solarného” IT tímu. Prečítajte si 6 dôvodov, prečo je práca na projekte cool >>

Technológie:

Tímy na tomto projekte pracujú so širokým spektrom technológií a frameworkov. Pre vývoj Python 3 aplikacií používame Django, uWSGI, NGINX, Jupyter, Pandas.

Responsívny front-end design webových a mobilných aplikacií je stavaný na AngularJS, HighCharts, React, Redux, Webpack.

Naše back-endové servisy bežia na Java, Spring, Hibernate/JPA, QueryDSL, ako aj ASP.Net MVC 5,  .NET 4.6, DevExtreme.

Pre analýzu veľkych dát a vývoj algoritmov je nasadený Hadoop, HBase, OpenTSDB, Apache Spark, Kafka.

Pre vývoj, testovanie a prevádzku taktiež používame AWS, Amazon DynamoDB, Red Hat Enterprise Linux, Docker, Redis, Git, Rally, Nexus, Jenkins, Visual Studio 2015, ReadyAPI, Sahi Pro, Jmeter a mnoho dalších.

Otvorené pozície