PyCon 2017 – unikátna komunitná konferencia pre programovací jazyk Python

Druhý ročník úspešného podujatia PyCon sa uskutočnil pod záštitou prezidenta republika Andreja Kisku v dňoch 10. – 12. 3. v Bratislave. Testeri, špecialisti a fanúšikovia programovacieho jazyka Python si mohli prísť na svoje, navyše program zahŕňal aj širšie spektrum zaujímavostí z rôznych oblastí.

Akcie sa zúčastnlla aj skupina Nessákov na čele s jedným so speakerov podujatia, Matúšom (Senior Software Engineer): „Moje dojmy z konferencie boli zväčša pozitívne. Kladne hodnotím najmä workshopy (minulý rok neboli), pretože tie boli viac prakticky zamerané. Z pohľadu speakera to hodnotím ako veľmi pozitívnu skúsenosť a určite by som si to chcel zopakovať aj nabudúce. Takisto by som chcel namotivovať ľudí z môjho tímu, aby si to tiež vyskúšali.”

Pozitívne dojmy z konferencie vyjadrili aj ďalší členovia Nessáckej posádky.

Andrej, QA Engineer: „Ja som bol maximálne spokojný. Vďaka konferencii som si rozšíril obzory v tom, na čo všetko sa dá používať Python. Najviac ma zaujali prednášky o možnosti programovania hardwaru cez Python. Taktiež mi prišlo ako príjemné spestrenie to, že tam boli prednášky, ktoré nesúviseli priamo s pythonom, napr. o slovensko.digital, alebo o tom, ako to chodí v Silicon Valley. Zaujímavé boli aj prednášky učiteľov, ktorí učia programovanie v pythone na základných a stredných školách. Čiže do budúcna odporúčam každému pythonistovi.“

Adrián, QA Engineer: „Mne sa konferencia veľmi páčila. Priestory a organizácia na vysokej úrovni. Boli mi predstavené niektoré ďalšie možnosti, čo všetko sa dá s Pythonom naprogramovať. Najviac ma zaujalo spracovanie textových dokumentov pomocou nltk knižnice, taktiež micropython + hardware (internet of things) a Jupyter – webové rozhranie pre programovanie v Pythone.“

Matúš, Software Engineer: “Konferencia bola celkovo veľmi dobrá. Prezentácie ponúkli široký prehľad zahrňujúci simple best practices, trendy v monitorovaní, networkingu, testovacích frameworkoch, security a pomerne veľa data analytics applications.”

Michal, QA Engineer: “Konferenciu hodnotím pozitívne. Bola na úrovni, čo sa týka organizácie aj prednášok. Budúci rok pôjdem opäť, ak bude taká možnosť.”