Nessáci opäť na konferencii ShowIT

Ako to v Bratislave vyzeralo tento rok a aké dojmy vzbudila konferencia ShowIT 2018 u košických Nessákov? Krátky report pre nás pripravil kolega Jozef.

Jozef, Software Engineer, Ness KDC: „Konferencia ShowIT sa považuje za najväčšiu IT odbornú konferenciu na Slovensku. Deviaty ročník (môj druhý), prekonal všetky očakávania. TOP “speakri” zo Slovenska a zahraničia, vysokoodborné prednášky s praktickými ukážkami, množstvo IT pozitívnych ľudí a skvelé jedlo, sú zárukou výbornej akcie.

Keďže sa prednáša v 3 sálach (DEV, DATA, SECURITY) súčasne, častokrát si je bohužiaľ potrebné zvoliť iba jednu tému. My, ako IT vývojári, sme najčastejšie navštevovali sálu DEV, kde boli primárne prednášané najnovšie technológie od Microsoftu ako .NET Standard 2.0, ASP.NET Core, EF Core a zároveň sme sa dozvedeli aj niečo z pripravovaného C# 7.3 alebo dokonca C# 8. Nechýbali však aj témy ako Microsoft Azure, Bitcoin a Machine Learning.

Tak ako každý rok, ani tento, nechýbala ShowIT party, na ktorej sme mali možnosť osobne sa stretnúť s prednášajúcimi a zajazdiť si na elektrických motokárach.

Osobne považujem konferenciu ShowIT za takú dovolenku pre “ajťákov”, a aj práve preto sa už teraz teším na budúci jubilejný 10. ročník.“