Nessáci na WebExpo 2018 v Prahe

webexpo

Naši kolegovia sa koncom septembra zúčastnili renomovanej konferencie zameranej na témy z oblasti web developmentu v Prahe. 11. ročník Webexpo 2018 v pražskej Lucerne hostil viac ako 2000 kreatívnych developerov a 60 speakerov. Aké dojmy si z konferencie priniesli naši kolegovia?

Zuzana (Software Engineer, Ness KDC): “Zúčastnila som sa Webexpo už druhý krát. Oproti minulému roku tam bola zmena – celá konferencia bola v angličtine, čo bolo veľmi pozitívne. Boli tam aj veľmi kvalitní speakeri (z USA, Facebooku, atď.). Myslím, že po obsahovej stránke je to každým rokom menej technické a viac o trendoch vo weboch, webových technológiách a umelej inteligencii. Veľa prednášok bolo venovaných dizajnu a celá konferencia sa niesla v myšlienke vystihujúcej súčasný trend „dobrý dizajn a dobrý príbeh predáva“.

Mňa zaujali myšlienky: 
„There is no key to our growth: the client experience“. 
„Stories are the most powerful. The goodwill story lights up your brain.“ 
+ každý večer sa niesol v znení „Networkingu“ – stretli sme sa všetci účastníci a speakeri v podniku a mali možnosť sa osobne porozprávať v pohodovej atmosfére až do neskorých večerných / skorých ranných hodín.“

Imrich (Software Engineer, Ness KDC): “Som rád, že som mal možnosť zúčastniť sa na prvýkrát na konferencii WebExpo 2018. V Prahe sa zišli osobnosti z Googlu, Facebooku i top českých technologických firiem. Zdieľali svoje know-how z oblastí ako webový vývoj, marketing, design či umelá inteligencia.

Akcie sa zúčastnilo 60 expertov , rečníkov, programátorov a dizajnérov z celého sveta. Medzi najväčšie hviezdy konferencie patrila PR expertka Susan Lindner, ktorá prezentovala svoje skúsenosti s kampaňou na boj proti AIDS. Zakladateľ marketingovej spoločnosti Jon Burkhart hovoril o schopnosti inovovať – a to pomocou použitia správnych otázok. Svetovo uznávaná odborníčka na animáciu Val Head, pôsobiaca ako design advocate v Adobe, hovorila o tom, ako zabezpečiť, aby nové technológie využívajúce umelú inteligenciu svojim užívateľom nijako neškodili. Douglas Powell z IBM prezentoval proces design thinkingu („Good design is good business“). Guillermo Rauch, svetová hviezda JavaScriptu a zakladateľ niekoľkých úspešných firiem hovoril o úspešnosti niektorých pokrokov v technológiách. Mali sme možnosť počuť jeho názor, ako zástancu open-source riešení o úlohe tohto riešenia pri budovaní biznisu.

Priestor dostali i osobnosti z Českej republiky, napríklad Janek Rubeš, alebo Jan Řežáb zo startupového sveta, zakladateľ firmy Socialbakers. Hlavnými dôvodmi, prečo by som sa chcel zúčastniť ďalšej konferencie, sú zahraniční speakri, cca. 2000 návštevníkov, zaujímavé trendy a veľmi kvalitný program. 😊 “