Nessáci na JavaDays 2018 v Prahe

Sviatok pre Java expertov v českej metropole podporila aj pražská pobočka Ness Digital Engineering. Svoje pocity z renomovanej akcie JavaDays nám autenticky popísal jeden z jej účastníkov.

Peter, Senior Software Engineer: „Aj tento rok v novembri sa v stovežatej Prahe okrem “Svatomartinských slavností” so skvelou husou uskutočnila aj Java konferencia JavaDays2018 (https://www.javadays.cz/cs/). V dňoch 12.11 a 13.11.sa jej zúčastnili aj dvaja Nessáci Karol a Peter). Miesto akcie bolo totožné ako minulý rok, jej účastníci tak pol na pol. Karol to poznal z minulého roka a Peter si to užil po prvý krát. Cesta začala už v nedeľu s 10 minútovým meškaním vlaku na košickej stanici a následne okorenená budúcim možným samovrahom, ktorému sa to tentoraz našťastie nepodarilo. Pre cestujúcich to však znamenalo zdržanie a následne ďalšie a ďalšie minúty na meškaní. Do bývalého hlavného mesta ČSSR prišiel vlak skoro s 3 hodinovým meškaním. Výsledok, žiadna večerná prechádzka mestom a ide sa rovno na hotel.

V pondelok ráno už začala samotná konferencia o novinkách v Java svete. Java 9 je mŕtva, nech žije Java 11. Prezentácia prednášok a prednášajúcich. Rozbehlo sa to dobrým smerom. Prednášajúci boli odborníci s praktickými skúsenosťami v danej problematike a niektorí boli až takí nadšenci, že by dokázali rozprávať aj celé hodiny na danú tému. Na výber boli rôzne témy z Java sveta. Počas 2 dní, v dvoch paralelných miestnostiach bolo dokopy 19 zaujímavých tém, čiže hlad po informáciách bol dokonale nasýtený. Aby to nebolo len pozitívne, negatívne prekvapila odpočinková prednáška “No More Mr. Nice Guy”, ktorá vyznela ako mužská verzia ultra feministickej prednášky o tom, ako sa muži starajú o svoje manželky a pritom sa málo starajú sami o seba. Sprievodné akcie počas prestávok a bufet, kde sa dokonca čapovalo aj pivo a nalievala aj moravská slivovička, to je už len taký bonus k vydarenej akcii. Obaja účastníci hodnotia akciu veľmi pozitívne a veria, že ďalší rok budú mať možnosť si ju zopakovať.“

FOTO: www.javadays.cz