Nessáci na akcii Živé IT projekty

Živé IT projekty je študentská súťaž organizovaná Katedrou počítačov a informatiky TUKE v spolupráci s organizáciou IT Valley a jej členskými subjektmi. Najznámejšie košické IT firmy pripravia témy projektov, ktoré sa skupinky 4-5 študentov pod vedením mentorov danej firmy snažia zrealizovať.

Stanislav Mucha, Director PR & Communication Ness KDC: “Pri navrhovaní tém u nás zavážil najdôležitejší parameter súťaže – vymyslieť a zrealizovať projekty, ktoré budeme vedieť reálne využívať. Myslím, že sa nám to do veľkej miery podarilo splniť a aktuálne pracujeme na nasadení 3 zo 4 projektov do ostrej prevádzky. V mene Ness KDC ďakujem všetkým zúčastneným za výbornú prácu.”

Nessácke tímy prezentovali 4 projekty:

FunNess Challenge – vďaka FunNess Challenge si Nessáci, ktorí sa potrebujú na chvíľu odreagovať môžu nájsť “parťákov” na partičku biliardu, kalčeta, NHL, šipiek, pingpongu alebo air-hokeja.

Ness Quiz Master – aplikácia umožňujúca prípravu a realizáciu vedomostných kvízov v reálnom čase.

Plánovač pre agilný vývojový tím – aplikácia pre plánovanie, monitoring a kontrolu úloh v rámci vývojového tímu.

Parking app – aplikácia pre manažment a optimalizáciu obsadenosti parkovacích kapacít spoločnosti.

Aplikácia FunNess Challenge obsadila v silnej konkurencii 42 tímov krásne 5. miesto a študenti, Pavol Durdík, Tomáš Hegedüš, Peter Jakubéczy a Rasťo Kula pod vedením Karola Grüllinga vytvorili skvelú appku.

Ness KDC v porote zastupoval Vedran Houdek, Program Director Ness KDC.

V závere prikladáme par fotografií (zdroj: TUKE) a tešíme sa na ďalší ročník.