Ness Summer Club 2017: rekapitulácia

Ness Summer Club 2017 je úspešne za nami, a tak je čas na krátku rekapituláciu. Nový formát klubu navštívilo 93 detí, na ktoré dohliadalo 12 asistentov pod vedením manažérky klubu. Pre vysokú účasť a v záujme zvýšenia kvality starostlivosti bol v tomto roku stanovený maximálny limit 30 detí na deň, čo si pochvaľovali všetci účastníci (deti, rodičia, koordinátori).

Malým Nessáčikom sa podarilo navštíviť miesta ako planetárium, Údolie Manitou  – Alpinka, Kulturpark – kreatívna fabrika, knižnica , Steel park, dopravné ihrisko, JAYMO – detské ihrisko, HOPLALAND – detské ihrisko, JANOVÍK – kone. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrili: prehliadka mesta Košice, plávanie, výcvik psov, jazda na koníkoch, virtuálna realita, tanečná príprava BOBABRELLI, diskotéka s ujom Ľubom a bábkové divadlo GAŠPARKO.

Erika (rodič): „Pre mňa osobne je projekt Ness Summer Club obrovskou pomocou, čo sa letných prázdnin týka. Moje deti do klubu chodili vždy s úsmevom a odchádzali plné nových zážitkov a dojmov. Bolo to pre ne veľké spestrenie počas  prázdnin. Myslím, že si spomienky a pocity zo Summer clubu budú pamätať ešte veľmi dlho.“

Maroš (rodič): „Čo sa týka mňa a manželky Ľubky, sme veľmi radi, že mohli chlapci chodiť do klubíku a nemuseli sme organizovať kedy si dedko a babky majú zobrať dovolenky, keďže ešte všetci pracujú a vlastne sa potešili aj oni.”

Lukáško (Nessáčik): “Páčilo sa mi, ako sme išli na virtuálnu realitu v obchodnom centre Cassovia a aj ako sme sa hrali s pani učiteľkou Saškou s guličkami. Super bolo aj na zmrzline.”

Tomáško (Nessáčik): “Páčilo sa mi, že sme robili srandy s pani učiteľkou Miškou a s pani učiteľkou Saškou.”

Marek (rodič): „V prvom rade chcem veľmi pochváliť organizačný tím za výborne zorganizovaný detský klub. Obmedzenie na 30 detí hodnotím pozitívne. Deti to vnímali tak, že to nebolo také stresujúce, ako keď ich tam bolo takmer 50 a animátori sa im v pokoji stíhali venovať. Podľa nich zatiaľ najlepší ročník :). Páčil sa im bohatý program a aktivity. Veľmi si chválili aj vedúcich, hlavne šéfku, p. učiteľku. Podľa nich i mňa to mala výborne pod palcom a bez stresu. Klobúk dole pred ňou.“

A ako hodnotí Ness Summer Club hlavná koordinátorka a manažérka klubu?

Zlatica Rusnáková: „Zážitkov bolo veľmi veľa, no najdôležitejšia bola príjemná atmosféra, dobrá nálada a kamarátske vzťahy počnúc najmladšou Emkou, Evkou, Miškom, Šimonkom až po tých najstarších ako bol Jakub, Nikola, Paťka,Filip a mnohí iní. Aj rodičia boli milí.

Miestnosť,kde prebiehal Ness Summer club bola  skvelá. Raz to bola herňa, potom zase spálňa, inokedy tanečná sála a každý deň aj kinosála. Ráno zasa jedáleň a dopoludnia aj telocvičňa na dennú rozcvičku. Priestor bol vybavený hračkami, knihami, CD a DVD prehrávačom ale aj lehátkami na poobedňajší odpočinok. Ak sme čokoľvek pre naše tvorivé dielne potrebovali, koordinátorky klubíku Majka a Monika nám to zabezpečili.

Asistenti boli skvelí mladí ľudia, poniektorí už  boli aj minulé roky, takže poznali chod klubíku a poznali ich aj deti.  

Program sme sa snažili pripraviť k danej vekovej kategórií, ale vzhľadom na to, že v daný týždeň bolo vždy široké vekové rozhranie, museli sme vymýšľať pestrý program, ktorý zaujme. Každý deň sme sa snažili čas tráviť aj pobytom vonku, pokiaľ nám to počasie dovolilo. Užili sme si nebezpečnú jazdu 😉 na dopravnom ihrisku, v Údolí Manitou sme sa zahrali na indiánov, nohy sme si precvičili na diskotéke s ujom Ľubom a pri pesničkách s ujom Janom. Nejaké tie tanečné kroky sme sa naučili počas tanečnej prípravy BOBABRELLI, poskákali sme si v HOPLALANDE aj JAYME, hviezdičky sme si spočítali v planetáriu, pokreslili sme si po chodníku a vyrobili veľa pekných obrázkov a masiek.

Ozajstným zážitkom pre niektoré deti bola jazda električkou, ktorú absolvovali prvýkrát, ani vystúpiť nechceli. Srandu sme zažili my aj okoloidúci, keď v Auparku naskakovalo a zoskakovalo na eskalátory 30 detí. Chválim aj  rodičov, ktorí sa  zapájali do plnenia domácich úloh a vo farebnom týždni prišli oblečení vo farbe určenej pre daný deň.

Najväčšia „bitka“ bola  o miesta na poobedňajších dekách a penových kockách 😃.Deti si písali na lístky rezervácie a ukladali ich na deky.

Ďakujem za túto príležitosť, cítila som sa fajn, skvelá nálada, ľudia, úžasné deti a teším sa, že sa opäť uvidíme na nejakej detskej Nessáckej párty.”

V mene Ness KDC ďakujeme všetkým realizátorom projektu za skvele odvedenú prácu a tešíme sa na 9. pokračovanie opäť o rok.