Ness Košice začína spoluprácu s ďalšou divíziou Caterpillaru

Viac ako 5 ročná spolupráca košického Nessu s divíziou Solar Turbines Digital je postavená na špičkových riešeniach a profesionálnom prístupe skvelých ľudí svetových kvalít. Projekt v Košiciach sa za päť rokov rozrástol na 180 člennú rodinu a obojstranná spokojnosť priniesla aj ďalšie ovocie v podobe rozšírenia spolupráce.

Caterpillar je svetovým lídrom v oblasti výroby konštrukčných a ťažných zariadení, dieselových a plynových motorov, industriálnych plynových turbín a dieselovo-elektrických lokomotív.

Sme hrdí, že po Solar Turbines môžeme spolupracovať s ďalšou divíziou Caterpillaru s názvom CAT Asset Intelligence (CAT AI) so sídlom vo Virginia Beach, USA. CAT AI monitoruje výkon lodných motorov a tým ponúka pokročilé analytické a poradenské riešenia pre lode a flotily lodí. Riešenia CAT AI efektívne získavajú všetky potrebné dáta z lode, poskytujú užívateľovi relevantné informácie, metriky, reporty a prehľady v reálnom čase, čím pomáhajú predvídať potenciálne poruchy a zlepšujú tak prevádzkovú efektivitu. CAT AI pracuje s miliónmi dátových bodov. Odhliadnuc od výrobcu systémových bodov, riešenia CAT AI poskytujú posádke okamžitý prehľad o stave systému a navrhujú postupy na riešenie prípadných problémov bez potenciálnych škôd.

Dôležitou súčasťou CAT AI analytických riešení je notifikačný nástroj ANS. Tento nástroj notifikuje užívateľov prostredníctvom e-mailu alebo SMS o aktuálnom stave motora a jeho prípadnom zlyhaní.

Vedran Houdek, Senior Program Director, Ness Košice: “Po tom, čo sme sa stali dôležitou súčasťou divízie Solar Turbines Digital, som hrdý a poctený, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s CAT AI na jednom z kľúčových projektov. Teším sa na spoločné projekty, ktoré pomôžu CAT AI rozšíriť a zlepšiť ich analytickú platformu, ktorá hrá dôležitú úlohu v dnešnom IoT svete v lodnom, ako aj v inom odvetví.”