Ness KDC podporilo Namakaný deň na TUKE

Dňa 9. mája 2018 sa na pôde Technickej univerzity v Košiciach konal prvý (vlastne už druhý) ročník podujatia s názvom Ndamakaný deň 2018 (z angl. Makers Day). Tento rok sa zišlo cez 300 nadšencov a vývojárov pre krabičky ako Raspberry Pi, Arduino, Micro:bit a taktiež prišli vyznávači prístupu DIY (jedným slovom makači). Tí sa prišli pochváliť hlavne tým, aké namakané vecičky vyrobili.

Pre účastníkov bol pripravený bohatý program v troch sekciách: Edu, ktorý bol určený hlavne učiteľom; DIY, kde sa rozliční makači prišli pochváliť tým, čo urobili; a Main, kde makači rozprávali o rozličných témach súvisiacich s oblasťou IoT.

Pre tých, ktorí sa chceli aj niečo prakticky naučiť, bolo pripravených 6 namakaných workshopov. Na nich si mohli účastníci vyskúšať napr. základy práce s prototypovacou doskou Arduino, základy práce s micro:bit-mi alebo si mohli vyskúšať základy jazyka Python v prostredí sveta Minecraft priamo na Raspberry Pi.

Niekoľko makačov donieslo ukázať do showroom-u aj svoje namakané vecičky, ako napr. model riadenej križovatky s Arduinom a Raspberry Pi, robotické sudoku, s ktorým si bolo možné zmerať aj sily alebo ovládač expozičného času PhotoShooter pre fotoaparáty značky Canon.

Na programe participovali aj 2 NessáciViktor Mlynárik a Tomáš Lojka s témami Microsoft Azure Temp/Humidity a Arduino 101.

Tomáš Lojka, Software Engineer, Ness KDC: „Akcie Namakaný deň 2018 sa zúčastnilo množstvo “makačov” so záujmom pre mikrokontroléry, problematiku IoT a vývoja softvéru pre embeded zariadenia. Celú akciu sprevádzali prednášky a tvorivé dielne, ktoré otvorili množstvo diskusii obohatených o skúsenosti a zážitky. Na jednej z tvorivých dielni som mal možnosť sa spolupodieľať aj ja. Spolu so zúčastnenými “makačmi” sa  nám podarilo vytvoriť tvorivú atmosféru plnú zaujímavých skúsenosti a zážitkov. Verím, že aktivita podporila záujem o IT a nadšenie pre vývoj softvéru.“

Ak ste sa akcie nemohli zúčastniť, tak videá ako aj prezentácie z prednášok postupne pribudnú na stránkach akcie.

(Foto a časť textu prevzaté od TUKE)