Ness KDC oslavuje 10 rokov spolupráce s renomovaným klientom z oblasti automotive

10-rokov

Jedným z najlákavejších aspektov práce v Ness KDC je práca na stabilných, perspektívnych a dlhodobých projektoch v atraktívnych oblastiach. 10. výročie spolupráce s klientom zvučného mena z oblasti automobilového priemyslu je skvelým príkladom toho, ako je z Košíc možné pracovať na produkte dodávanom pre špičkové luxusné automobilky.

Marek Uhrín, CEO Ness KDC: „10 rokov strávených výskumom, vývojom softvéru a inovovaním pre automobilový priemysel, je jedným z našich najsilnejších príbehov a skúsenosťou zároveň. Dlhodobá spokojnosť zákazníkov z automobilového sektoru, ktorí patria medzi najnáročnejších, patrí medzi naše najväčšie úspechy. Som na to s celým tímom patrične hrdý a sme odhodlaní pokračovať v ďalšom raste, investíciách a rozvoji obchodných vzťahov v tomto perspektívnom sektore. V automobilizme nás čaká veľmi zaujímavé obdobie, nové druhy moderných technológií, konektivity a zariadení a my sme odhodlaní pokračovať v kvalitnej prínosnej práci po boku našich partnerov.“

Martin Petrulák, Senior Development Manager, Ness KDC: “Je to pre mňa pocta, že môžem byť pri tom, keď náš Automotive lab oslavuje okrúhle 10-te výročie svojho založenia. Jedna dekáda spolupráce so zákazníkom už niečo znamená. Dokazuje, že za tie roky sme nestratili prestíž, že sa stále posúvame dopredu a odvádzame dobrú prácu. Prežili sme spolu obdobia rastu, veľkých zmien, ale aj šetrenia a regresie. Stále máme pred sebou nové výzvy, ktoré úspešne zvládame a tešíme na tie, ktoré nás ešte len čakajú, pretože vízie sú veľkolepé.

Mnohí z nás majú ešte v čerstvej pamäti, ako to všetko začalo. Osobne si spomínam na prvé rozhovory so zákazníkmi a početné technické debaty. Všetko to nadšenie, ktoré som vtedy mal, ostalo nezmenené. V našom labe začali pribúdať IT špecialisti v oblasti databáz, vývoja softvéru a počítačovej grafiky. Od roku 2008 do 2011 sme dosiahli číslo, úžasných 150 ľudí pracujúcich na digitálnych mapách, nástrojoch na spracovanie dát, či ich vizualizáciu. Všetkým, ktorí mali možnosť s nami pracovať, patrí veľká vďaka a chvála, pretože sme často prechádzali všetkými fázami vývoja od prototypovania, dizajnu a architektúry, cez samotnú  implementáciu a testovanie, až po potrebnú údržbu produktov. To, že mnohé produkty sú stále úspešné a v portfóliu zákazníka, je dôkaz, že všetci odovzdali to najlepšie zo svojho know-how.

Prešli sme mnohými výzvami, čelili sme reorganizačným zmenám, ale zdieľali sme aj rovnakú dychtivosť ako naši kolegovia v USA a Nemecku, keď bola na trhu predstavená nová značka, ktorá si rýchlo spravila vo svete dobré meno. Vďaka našej zaujímavej práci, sme mali možnosť cestovať a spoznávať krajiny, ktoré nám otvorili nové obzory a kde sme získali skúsenosti na nezaplatenie. Naše partnerstvo často prekonalo štandardné obchodné vzťahy a vzniklo veľa priateľstiev, ktoré pretrvávajú dodnes.

Verím, že týchto 10 rokov, sú pre nás iba začiatok. Máme v pláne rásť a podporiť nášho klienta na ceste k mapám novej generácie a autonómneho riadenia v automobilizme.”