1. ročník Ness City Triathlon Košice

triatlon

Ness City Triathlon Košice napísal v sobotu 25. 6. prvý list svojej histórie. Triatlon svojou jedinečnosťou a odlišnosťou od „štandardných“ bežeckých podujatí vyvolal pred svojim štartom rôzne očakávania. Otázky sa najčastejšie vzťahovali k priebehu plaveckej časti a Gundersenovmu štartu. Organizátori i štartujúci však zvládli priebeh celého podujatia bez problémov a na konci dňa sa všetci mohli tešiť zo skvelej športovej akcie.

Športový program začal oficiálne detským triatlonom, v ktorom si to vo viacerých kategóriách zmerali sily mladí odvážlivci vo veku od 6 do 14 rokov. Oficiálnu časť pretekov otvorili VIP štartujúci podujatia, medzi ktorými bol, okrem triatlonovej špičky (Ján Čelustka, Vladimír Sopko a Romana Gajdošová), aj CEO Ness SES, Paul Lombardo. Ten sa podujatia zúčastnil aktívne a celé ho bravúrne zvládol.

V plaveckej časti boli do bazénu postupne vpúšťaní štartujúci s 10-sekundovým odstupom. Tí odplávali 750 m formou „hadíka“ a aj keď pomalší plavci mohli na pár sekúnd tých rýchlejších spomaliť, prebehla plavecká časť bez komplikácií. Výsledky plaveckej časti následne vyhodnotila a spracovala aplikácia vyvinutá v Ness KDC výlučne pre tieto preteky. Tá roztriedila triatlonistov do 3 koridorov a zabezpečila prehľadný, plynulý a atraktívny štart cyklistickej časti tzv. Gundersenovou metódou (odložený štart). Súťažiaci sa rozbehli do cyklistického depa a odjazdili 20 km dlhú trať s plynulým prechodom na pekelne vyhriatu, 5 km dlhú, kamennú trasu centrom mesta.

Preteky vo viac ako 33 stupňovej horúčave zdarne zvládli všetci účastníci, vyhodnotené boli kategórie „teen“, muži, ženy a štafety. V mužskej kategórii dominoval Ján Čelustka, medzi ženami zvíťazila Romana Gajdošová a štafety ovládol tím Pro body triatlon team. Podujatie moderoval „markízák“ Peter Varinský.

Ness KDC vyhodnotilo špeciálne aj mikrosúťaž Nessákov. Najlepším jednotlivcom bol Miroslav Szabo, v štafetách dominoval tím v zložení Matej Juhás, Matúš Bučko a Jana Ferková. Trať absolvovali individuálne aj 2 ženy – Soňa Hancinová a Janka Ferenczová. Paul Lombardo dobehol na úctyhodnom 85. mieste. Nessáci patrili prirodzene medzi najväčšie osadenstvo akcie a spolu sa na štart postavilo viac ako 70 „modrých šípov“.

Vyjadrenia účastníkov a ich dojmy zverejníme už čoskoro na firemnej webovej stránke. Akcia však podľa prvých reakcií dopadla veľmi úspešne a všetci respondenti ihneď po jej skončení prejavili záujem o jej pokračovanie v roku 2017.