Ness City Triathlon Košice 2018

A je to tu! Jeden z najkvalitnejších slovenských triatlonov v srdci európskeho mesta športu. Elitní pretekári, hobbíci i deti. Súťaž jednotlivcov a štafiet v dištancii SPRINT (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh) plus detský triatlon pre všetky deti, ktoré už vedia sami plávať a bicyklovať (40 m plávanie, 1 km cyklistika a 500 m beh). Moderuje Slávo Jurko.

3. ročník podujatia, ktoré sa dostáva do sŕdc športujúcich Košičanov a povedomia triatlonovej komunity na Slovensku i v zahraničí. Rozjazd podujatia bol špičkový a vysoké tempo i kvalitu je potrebné udržiavať. Aj preto organizačný tím pracuje na vypilovaní organizačných úskalí, ktoré prvé ročníky odhalili. Záujem o Ness City Triathlon prejavujú účastníci predošlých vydaní i noví záujemcovia od určenia dátumu eventu. Podujatie je otvorené širokej verejnosti, no je kapacitne limitované.

Michala Lukáčová, Progress Promotion: „Už tretí rok sa tešíme na organizáciu úspešného mestského triatlonu, ktorá so sebou prináša mnohé výzvy, ale i krásne príbehy a emotívne momenty. Špeciálne nás teší záujem zo strany tých najmenších, detské kategórie sú každý rok vypredané ako prvé. Po vlaňajšej premiére chceme zopakovať samostatnú štartovú vlnu pre 16 nasadených ELITE pretekárov, ktorých zápolenie vzhľadom na posunutý štart budú môcť sledovať nie len diváci, ale i veľká časť pretekárov. V nadchádzajúcich týždňoch rozbehneme aj tréningovú prípravu s triatlonovým klubom pro-body.sk a čoskoro vypíšeme termíny bežeckých, cyklo i plaveckých tréningov. Sledujte Ness City Triathlon aj na Facebooku o všetkých novinkách budeme praviddelne informovať.”

Záujem o Ness City Triathlon teší aj titulárneho partnera podujatia Ness KDC – najväčšieho zamestnávateľa v oblasti softvérového inžinierstva v regióne.

Stanislav Mucha, PR & Marketing Director, Ness KDC: “Vytvoriť a udržať športové podujatie v nabitom kalendári eventov v rámci Košíc nebola ľahká úloha. Registrácia na 3. ročník Ness City Triathlonu Košice bola spustená a záujem o štartové čísla dokazuje, že sa tento netradičný formát osvedčil. Kapacitné obmedzenie nám umožňuje pracovať na kvalitatívnom i kvantitatívnom vylepšení sprievodných aktivít. Sme radi, že môžeme byť pri formovaní unikátnej akcie a urobíme všetko preto, aby sa Ness City Triathlon stal tradičnou a obľúbenou športovou akciou v našom krásnom meste.“

Všetky potrebné informácie o podujatí nájdete na webovej stránke podujatia (http://www.kosicetriathlon.sk/) , operatívne informácie a sprievodné aktivity budú aktualizované na eventovej stránke sociálnej siete facebook. S ďalšími novinkami sa prihlásime už čoskoro.