Ness City Triathlon 2017 – rekapitulácia

Druhý ročník mestského triatlonu bol opäť situovaný do centra Košíc a jeho pokračovanie prilákalo na štart približne rovnaký počet pretekárov. Veľkú skúšku a výzvu pre štartujúcich i fanúšikov opäť pripravilo počasie. Po minuloročných horúčavách Košice od rána kropili dažďové kvapky. Zatiahnutá obloha a striedavé prehánky s lejakmi vniesli do tvárí organizátorov obavy z účasti. 30 minút pred začiatkom detských pretekov však dážď ustal a na všetkých 392 registrovaných pretekárov zasvietilo slnko, ktoré v kombinácii so sviežim vzduchom vytvorili skvelé podmienky.

Fenomenálny moderátor Slavo Jurko od rána „hecoval“, povzbudzoval a vytváral pozitívnu náladu. Keďže z druhého ročníka Ness City Triathlonu bol „vypustený“ odložený Gundersenov štart a pretekári po doplávaní ihneď utekali do bicyklového depa, preteky nabrali veľmi rýchly spád. Po detskej katergórii a štarte „hobíkov“ (rekreačných a neprofesionálnych pretekárov) sa k slovu dostali aj elitní pretekári. Priemerné časy „hobíkov“ sa hýbali na úrovni 90-100 minút.

Pre absolútne víťazstvo si dobehol „eliťák“ a aktuálny majster Českej republiky, František Kubínek s časom 1h 00m 29s. Medzi ženami dominovala Ivona Miklóšová s časom 1h 05m 52s. Medzi Nessákmi triumfoval Miro Sabo s časom 1h 19m 56s, najlepšia Nessácka štafeta v zložení Ján Jurčík, Jozef Čmil a Lukáš Maliňák dobehla v čase 1h 27m 17s. Tento rok sa v Nessáckom drese na trať v individuálnych pretekoch nepostavila ani jedna Nessáčka.

Záver podujatia spestril improvizovanými súťažami Slavo Jurko, ktorý „napchal“ do Nessy (Fiat 500) viac ako 10 detí a zorganizoval súťaž v tlačení firemného maskota na čas. Po vyhlásení výsledkov potešila niekoľkých jednotlivcov tombola. Hlavnú cenu, profesionálny bicykel v hodnote 2000 Eur, vyhral šťastlivec, ktorý bol z osudia vytiahnutý až na druhý krát. Prvý vyžrebovaný sa pretekov nezúčastnil, čo ho môže už len mrzieť.

Ako videli druhý ročník Ness City Triathlonu Nessáci?

Martin Petrulák: „Po upršanom ráne sa na celú akciu usmialo nakoniec slniečko, podmienky na súťaž boli veľmi dobré, atmosféra vynikajúca. Ďalší z príjemných športových zážitkov, ktoré som zažil.“

Mário: „NCT 2017 prinieslo veľa dobrej nálady a zdravého športového ducha. Posilnilo to tímovosť v našej štafete a urobilo z kolegov silnejších priateľov. Po necelých 10 rokoch som si mohol konečne súťažne zaplávať a odchádzal som s pocitom dobre zvládnutej akcie, spokojnosťou z vlastného výkonu a kolegov z Nessu. Je super, že sa nájde toľko aktívných športových Nessákov. O rok znova!“

Roman: „Bol to skvelý zážitok a som veľmi rád, že som sa ho mohol vďaka Nessu zúčastniť. Počas celého podujatia vládla veľmi priateľská atmosféra medzi zúčastnenými bez ohľadu na to, že boli konkurentmi. Organizácia celého podujatia zo strany Nessu a usporiadateľa bola na vysokej profesionálnej úrovni, čo samozrejme prispelo k skvelej atmosfére.“

Martin: „Skvelá akcia, dobre zorganizovaná, s počasím vybaveným skoro na minútu 🙂 Osobne som bol pozitívne prekvapený hlavne zo svojho výkonu :), bol to môj prvý triatlon v živote.“

Správy v médiách

Pretekov sa zúčastnili, v súboji mediálnych tímov, aj lokálne tímy Korzára a Košice:dnes. Výstupy a reportáže v médiách podujatie pochvaľovali. Prikladáme linky na niektoré z nich:

RTVS (15:30 min) >>

Korzár >>

Košice:dnes >>

Na záver …

Vďaka organizátorom, partnerom podujatia a všetkým zúčastneným sa podarilo v rámci Ness City Triathlonu podporiť Centrum pre obnovu rodiny Dorka. 6 detí v núdzi bude môcť absolvovať plavecký výcvik a možno z niektorého z nich vyrastie nádejný triatlonista.

Ness KDC ďakuje organizátorovi podujatia, všetkým partnerom i účastníkom za podporu a účasť na Ness City Triathlon 2017, ktorý potvrdil svoju ambíciu stať sa unikátnym a obľúbeným podujatím v športovom kalendári. Tešíme sa na stretnutie o rok!