Médiá: V Nesse je otvorených 50 IT pozícií

september

Košickú spoločnosť čaká horúca jeseň. Rozširujúce sa zahraničné projekty lákajú do svojich radov ďalších IT špecialistov. Zvyšné mesiace roka budú zároveň „nabité“ aj internými akciami.

Najviac otvorených pozícií hlási atraktívny projekt z oblasti Internet of things zo San Diega – Solar Turbines. Ten sa rozrástol už na takmer 150 zamestnancov. Veľká časť z nich sa v septembri chystá na dvojtýždňovú služobnú cestu do slnečnej Kalifornie.

Rastúce projekty

Desať otvorených pozícií hlásia „bojovníci proti praniu špinavých peňazí“ z druhého najpočetnejšieho projektu z oblasti financií. Nemenej zvučné je aj meno rýchlo rastúceho projektu v oblasti médií, ktorý je poskytovateľom platených športových prenosov prestížnych líg a podujatí. Ten vo svojom tíme privítal kolegu s poradovým číslom 100 a je tretím najväčším v rámci Ness KDC. Niekoľko pozícií v košickom Nesse je otvorených aj pri projektoch z oblastí digitálnych máp či telematiky.

„Tešíme sa záujmu o rozširovanie projektov zo strany našich klientov, ktorý vnímame ako prejav spokojnosti s dobre odvedenou prácou. Otvorené pozície zahŕňajú rôzne oblasti a technológie,“ hovorí Jaroslava Dermek, Talent Acquisition and Recruitment Director spoločnosti Ness KDC.

Voľné pracovné pozície aj pre študentov

Najväčší záujem je o testerov, webistov, DevOpsákov a odborníkov na technológie Java, C#/.Net a Python. Šancu dostanú aj mladí študenti, ktorí môžu svoju kariéru v IT nakopnúť vďaka juniorským pozíciám a získavať praktické zručnosti vo svojej sfére.

Rušná jeseň plná zaujímavých eventov

Pre záujemcov o prácu v košickom Nesse by mohli byť lákadlom aj početné firemné akcie a aktivity. Tých bude do konca roka v spoločnosti naozaj požehnane, pričom budú rôznorodého zamerania.

„Máme pred sebou interný hackathon a konferenciu Agile. Športové vyžitie zabezpečia podujatia s dobročinnou príchuťou Karpatská vandrovka a Medzinárodný maratón mieru. Po Dni zdravia a Nessáckej kvapke krvi chystáme aj hudobný kvíz a Sobotňajšie kluby pre deti zamestnancov. Okrem hokejového klubu HC Košice vypomôžeme IT podporou aj mestu Košice pri projektoch Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019 a Európsky olympijský festival mládeže 2021. Záver roka oslávime už tradične Mikulášom a Vianočným večierkom,“ priblížil početné eventy spoločnosti Ness KDC jej PR & Marketing Director Stanislav Mucha.

Spoločnosť Ness KDC 
Ness KDC je s viac ako 520 zamestnancami najväčším zamestnávateľom v oblasti softvérového inžinierstva v regióne. Nessáci vytvárajú sofistikované riešenia pre ôsmich zahraničných klientov vo viacerých oblastiach: financie a bankovníctvo, internet of things, médiá, automobilizmus, digitálny marketing, inteligentná doprava, telematika a big data. Klienti Ness KDC patria medzi svetových lídrov vo svojich oblastiach. Najväčším lákadlom pre záujemcov o prácu v Nesse je stabilita a atraktivita projektov. Firma je mimoriadne aktívna aj v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Zamestnancom spoločnosť ponúka prepracovaný systém benefitov, bohatý spoločenský život a široké možnosti vzdelávania.