Kultúrny festival TRANS/MISIE má nový web

transmisie

Medzinárodný festival umení TRANS/MISIE vznikol v roku 2017 podpisom memoranda zástupcov divadiel zo 6 krajín (Poľsko, Slovensko, Česko, Maďarsko, Litva, Ukrajina). Už na jeseň sa pokračovanie tradície presunie do Košíc a my sa môžeme tešiť na dni plné umenia už v septembri (8. – 14. 9.). Ness Košice bol oslovený s prosbou o vytvorenie webovej stránky pre tento festival. Zamestnanci firmy neváhali a novú webovú stránku vyvinuli v rámci programu spoločenskej zodpovednosti pod názvom Ness KDC Košiciam.

“Základným cieľom festivalu, ktorý sa každoročne bude uskutočňovať v inom meste a v inom štáte, je vybudovanie spoločného priestoru, v ktorom budú zdieľané nápady a hodnoty, inšpirácia a motivácia a bude sa v ňom posúvať umelecké dianie. Hlavným programovým zameraním TRANS/MISIÍ je interdisciplinárnosť v oblasti umenia (divadlo, opera, hudba, film, výtvarné umenie, fotografia, performance, nové médiá a pod.). Aj preto názov TRANS/MISIE. TRANS znamená cez a za a reprezentuje prekonávanie hraníc a aj hľadanie nových výrazových prostriedkov a prekračovanie ohraničení. MISIE odkazujú na úlohu umenia v každodennom živote komunít, nielen lokálnych, ale aj globálnych. Festival zároveň každoročne ponúkne inú základnú tému spojenú s históriou (zdroj web).”

Stanislav Mucha, PR & Communications Director Ness KDC: “So Štátnym divadlom v Košiciach spolupracujeme už dlhšie a radi sme podporili toto krásne podujatie. Som rád, že sme mohli prispieť vytvorením webu a teším sa, že Košice budú hostiť ďalšiu krásnu akcu. Ďakujem kolegom, ktorí s vytvorením webu pomáhali a organizátorom prajem, aby všetko vyšlo podľa ich predstáv.”

Svjatoslav Dohovič, web editor a PR Štátneho divadla Košice: “V mene Štátneho divadla Košice a všetkých jeho priaznivcov sa chcem poďakovať spoločnosti NESS za výbornú spoluprácu pri vývoji a tvorbe našich webstránok. Rovnako ako pred troma rokmi, pri tvorbe nového designu webového sídla divadla sdke.sk, tak aj pri príprave webstránky Medzinárodného festivalu umenia TRANS/MISIE (trans-misie.sk), ktorý sa v roku 2019 prvý raz uskutoční v Košiciach, sa podarilo vďaka tímu programátorov pripraviť moderné webové stránky s designom podľa našich predstáv, ktoré výrazným spôsobom pomáhajú komunikácii divadla s našimi divákmi, poskytujú im jednoduchú cestu pri hľadaní potrebných informácií a stali sa výrazným marketingovým nástrojom. Veríme, že aj stránka festivalu TRANS/MISIE  bude jedným z faktorov, ktorý prispeje k úspechu tohto podujatia, ktoré v druhom septembrovom týždni prinesie do nášho mesta umenie všetkých druhov zo šiestich krajín.”