Dobrovoľnícky program Ness KDC Košiciam oslavuje 5. narodeniny

n2k

Realizácia projektov v rámci spoločenskej zodpovednosti firiem môže mať rôzne podoby. Pred 5 rokmi sa Ness KDC rozhodlo vyskúšať cestu podpory, v rámci ktorej zamestnanci spoločnosti vyvíjajú webové stránky, webové a mobilné aplikácie pre neziskové a pre verejnosť dôležité organizácie a inštitúcie pro bono.

Za 5 rokov spolu Nessáci vyvinuli viac ako 35 webových stránok a 5 mobilných aplikácií pre menšie i väčšie subjekty, medzi ktorými sú škôlky, školy, akadémie, útulok, divadlá, folklórne organizácie, charitatívne projekty a iné športovo-kultúrne inštitúcie.

Stanislav Mucha, PR & Communications Director: “Na program Ness KDC Košiciam sme hrdí, no najmä nás teší, že sme pomohli neziskovým organizáciám uľahčiť komunikáciu s viac ako 100 000 obyvateľmi a návštevníkmi nášho mesta. Som vďačný spoločnosti Ness a skvelým kolegom, ktorí sa na tomto projekte podieľajú.“

Medzi najzvučnejšie práce patria stránky pre Letisko Košice, Štátne divadlo Košice, Verejnú knižnicu Jána Bocatia, Visit Košice, Bábkové divadlo Košice či projekt Integrácia.

Stanislav Mucha: „Teší ma, že záujem zo strany Nessákov o tento projekt neutícha. Aktuálne máme rozrobených niekoľko webov. Spomeniem stránky pre košických hádzanárov, ktorí sa vďaka tvrdej práci hŕstky ľudí vracajú späť medzi slovenskú elitu, či Východoslovenské múzeum, ktoré nás oslovilo a my sme nedokázali povedať nie.“

Štefan Kudla, Koordinátor projektu: “5 rokov! Úžasné. Nechce sa mi tomu veriť, že je to zbehlo tak rýchlo. Som veľmi rád, že projekt Ness KDC Košiciam funguje už 5 rokov a ja mám tu česť byť jeho súčasťou. Je to jedinečná aktivita skupinky dobrých ľudí, ktorí sa snažia aj takouto cestou využiť svoj talent a poskytnúť niečo spoločnosti. Počas týchto 5 rokov sme odovzdali veľké množstvo nádherných projektov, pomohli desiatkam neziskových organizácií zviditeľniť sa a dôstojne prezentovať v dnešnom digitálnom svete. Vďaka dobrovoľníkom z našich radov tieto organizácie a podujatia získali modrené a príťažlivé webové stránky. Prajem si, aby sa v NESSe stale našli ľudia, ktorí vedia Košickej spoločnosti pomôcť aj takýmto spôsobom.”

Zoznam všetkých prác v rámci projektu Ness KDC Košiciam nájdete na firemnom webe >>