citytriathlon_banner_1921x501

Ness City Triathlon Košice 2018

V sobotu 30. 6. ožilo centrum mesta vďaka prebiehajúcemu unikátnemu športovému podujatiu. Na štart triatlonu sa postavilo spolu až 415 pretekárov v rôznych kategóriách. Slovenskí i zahraniční športovci si zmerali sily v plávaní (750m), bicyklovaní (20km) a behu (5km). A aj keď veterné počasie sťažilo najmä cyklistickú časť, do cieľa zdarne dobehli všetci.

Športovci štartovali v rôznych vekových kategóriách, a to individuálne ale aj v štafetách. Kategóriu Elite (profesionálni pretekári) vyhral Maďar András Király so 4-sekundovým náskokom pred Ondrejom Kubom. Medzi ženami sa darilo Nore Jančušovej.

Medzi Nessákmi triumfoval v mužskej kategórii ostrieľaný matador Vladimír Gajdoš. Štafetu vyhralo „Masternauťácke“ trio v zložení Roman Pavlanský, Maroš Tyrpák a Dávid Pinďar.

V mestskom parku vládla príjemná atmosféra, priebehu podujatia moderoval Slavo Jurko. Program bol spestrený rôznymi súťažami, na mieste bola pripravená expo-zóna s občerstvením a servisom.

Stanislav Mucha, Marketing & PR Director, Ness KDC: “Ness City Triathlon už zaujal pevné miesto v kalendári košických športových podujatí. Akcia je jedinečnou možnosťou vyskúšať si skrátenú verziu triatlonu a overiť si tak svoje schopnosti. Počet detí, ktoré na akcii štartovali i kvalitné výsledky rekreačných športovcov naznačujú, že záujem o Ness City Triathlon Košice rastie každým rokom. Sme hrdí na to, že môžeme byť pri formovaní tohto unikátneho podujatia v srdci nášho krásneho mesta. Ďakujem organizátorom z Progress Promotion za skvelú organizáciu, ako aj všetkým partnerom za spoluprácu. Víťazom a všetkým účastníkom gratulujem a teším sa na ďalší ročník.“

Roman Pavlanský, QA Lead, Ness KDC: „V stručnosti by som zhodnotil Sobotňajšie podujatie za veľmi vydarené. Stanovili sme si pred štartom časy, ktoré by sme chceli mať v jednotlivých etapách a tie sa nám aj napriek silnejšiemu vetru podarilo dosiahnuť. Vďaka patrí hlavne Marošovi, ktorý na bicykli zajazdil čas útočiaci na profíkov, Dávid v bazéne tiež kopol do vrtule a ja som to už nejak dobehol. Zúčastnili sme sa hlavne s cieľom podporiť tento event. To, že sme dosiahli dobré umiestnenie v rámci Nessu a dostali ocenenie od Zuzky a Mareka, bolo pre nás milé prekvapenie. Ďakujeme všetkým, ktorí v sobotu prišli a podporili triatlonistov.“

Správy v médiách:

Výsledky >>

Článok KOŠICE:DNES >>

Článok 2 KOŠICE:DNES >>

Článok Korzár >>