Chorvátska delegácia pod záštitou SARIO v Ness KDC

sario

V stredu 11. 4. navštívila Ness KDC skupina chorvátskych vyslancov zložená zo zástupcov podnikateľského IT sektora, verejnej správy a Univerzity Split. Hlavným cieľom návštevy pod záštitou Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) bolo sprostredkovanie kontaktu a výmena skúseností z oblasti IT priemyslu.

Marek Uhrín, MD&VP, Ness KDC: “Ďakujeme vzácnej návšteve z Chorvátska za záujem o Ness a za príjemný čas strávený spolu. Sme veľmi radi, že sme sa mohli spoznať, zdieľať skúsenosti a demonštrovať niektoré ukážky práce. Verím, že naše stretnutie bude dobrým základom pre ďalšiu komunikáciu a spoluprácu v oblasti obchodného rastu a expanzie v Európe. Zároveň sme si so zástupcami Univerzity Split vymenili hodnotné poznatky v oblasti podpory vzdelávania a uplatnenia mladých talentov v obore, čo verím povedie k užšej spolupráci a spoločným záujmom.”

V 14 člennej delegácii nechýbali zástupcovia súkromného sektora (5 IT firiem), prodekan Fakulty elektrotechniky, strojárstva a stavby lodí Prof. dr.sc. Vladan Papić, zástupcovia univerzity zodpovedajúci za oblasti ako obnoviteľné zdroje, energetická efektívnosť, big data i smart technológie. Župnú hospodársku komoru mesta Split zastupovala vedúca Oddelenia medzinárodných vzťahov a EÚ Maja Mladineo.

Igor Uhlik, Projektový manažér, Odbor Národný projekt SARIO: “ Cieľom návštevy Ness KDC bolo odprezentovať Košice ako silného hráča v IT sektore na Slovensku. Agentúra SARIO srdečne ďakuje predstaviteľom spoločnosti Ness KDC za ochotu a ústretovosť odprezentovať svoje činnosti.“