Bábkové divadlo v Košiciach predstavilo novú webovú stránku

babkove

Štvrté najstaršie bábkové divadlo na Slovensku bolo v Košiciach založené ešte v roku 1959. V takmer 60 ročnej histórii odohralo divadlo stovky predstavení a potešilo tisíce prevažne detských divákov. V súčasnosti divadlo pôsobí v Bábkovej sále na Alžbetinej ulici a vo Veľkej sále BDK na Tajovského ulici (známej aj ako štúdio Jorik).

Nová webová stránka bola vyvinutá v rámci programu spoločenskej zodpovednosti Ness KDC Košiciam, v ktorom najväčšia firma pôsobiaca v oblasti softvérového inžinierstva v regióne vyvíja webové a mobilné aplikácie pre neziskové a verejnosti prospešné organizácia pro bono.

Stanislav Mucha, PR & Communication Direktora Ness KDC: “Bábkové divadlo si pamätám ešte z detských čias a považujem ho za tradičnú a výnimočnú súčasť košickej kultúrnej mapy. V dnešnej digitálnej dobe je stretnutie s bábkami a ich príbehmi pre deti veľkým zážitkom. Pevne verím, že nová webová stránka pomôže udržať hľadisko Bábkového divadla v Košiciach vypredané.“

Peter CREEK Orgován, herec a produkčný umeleckého súboru: „Bábkové divadlo v Košiciach vníma spoluprácu so spoločnosťou Ness KDC veľmi pozitívne. Vďaka unikátnemu programu „Ness KDC Košiciam“ na podporu kultúrnych inštitúcií získalo naše divadlo zdarma novú webovú stránku spolu s plnou technickou podporou. Dostali sme moderný, prehľadný a vizuálne zaujímavý webový portál, kde naši návštevníci nájdu všetky potrebné informácie zo života divadla.

Zdôrazniť musíme vysokú profesionalitu a ochotu pracovníkov Ness KDC počas niekoľkomesačného procesu vytvárania novej webovej stránky. Spoločnosť Ness KDC nám vyšla v ústrety a spoločne sme vytvorili stránku na základe našich požiadaviek doplnených o odborné usmernenia vývojárov. Máme tak stránku plne šitú na mieru kultúrnej inštitúcii, ktorá spĺňa a zohľadňuje aktuálne kritériá na moderný webový portál.

Oceňujeme, že počas tvorby webovej stránky nás spoločnosť upozorňovala na niektoré naše návrhy a vízie, ktoré možno vyzerajú efektne, ale spôsobovali by problémy pri prenose informácií, či správnom zobrazovaní stránky v mobilnej aplikácii. Výsledkom našich návrhov a nápadov a citlivého a odborného usmerňovania zo strany spoločnosti Ness KDC je nová webová stránka, ktorú sme spustili začiatkom letných prázdnin tohto roku.

Touto cestou chceme poďakovať spoločnosti Ness KDC za vytvorené partnerstvo a profesionalitu, ktorú si veľmi vážime a oceňujeme.“