ART PIPE – plánovacie stretnutie, ktoré nemá v našich zemepisných šírkach obdobu

Solar Turbines, dcérska spoločnosť Caterpillaru, je so 160-členným tímom najväčším projektom v košickom Nesse. Jeho špecifikom je popri najnovších technológiách, zaujímavých riešeniachpracovných cestách do slnečnej Kalifornie práca v prostredí Scaled Agile. Unikátnou prezentáciou tejto metodológie je plánovací míting pod názvom ART PIPE. Začiatkom júna pricestovalo do Košíc 130 špecialistov Solar Turbines (80 z USA, 40 zo Švajčiarska, 10 z Austrálie, Kanady a Indie). Spolu so 160 Nessákmi tak vytvorili plánovací event s 290 odborníkmi v 33 tímoch a 3 „Agile Release Train-och“. V poradí 7. ART PIPE sa tak môže právom pýšiť prívlastkom „najväčší“.

Hlavný program 4-dňového eventu sa odohral v hoteli Double Tree by Hilton, kde sa uskutočnili všetky plánovacie stretnutia a workshopy. Program obohatili aj zahraniční speakeri z oblasti Digital PG a z Amazonu a nemohlo chýbať ani udeľovanie cien za špeciálne úspechy.  Z Košického tímu sa plaketa ušla Zuzke K., Ronymu T., Matúšovi V., Davidovi K., Marekovi Č., Dominike S. a Paťovi S., ako aj trom tímom za ich kvalitné a včasné dodanie riešení.

Skvelá atmosféra a nadštandardné vzťahy boli umocnené aj bohatým sprievodným programom. Okrem welcome párty si návštevníci užili prehliadku mesta s Milanom Kolcunom, spoločný futbal a privátne kinopredstavenie. Čerešničkou a bodkou za veľkolepým eventom bola párty pod holým nebom odpálená československou pop divou Darou Rolins.

Akcia si vyslúžila absolutórium a pochvalu klienta aj vďaka skvelej a starostlivo naplánovanej organizácii. Realizačný tím v zložení Vedran H., Fero K., Zuzana K., Dominika S., Vlado H. a Ivana M. s podporu Nessáckeho oddelenia marketingu a operations pripravili a zrealizovali vskutku impozantné podujatie, o čom svedčí aj spätná väzba klienta.

Stinson McElhinney, Global Head of Technology, Solar Digital: „Náš globálny plánovací event sa konal v Košiciach už druhý krát. Bola to jedinečná akcia, na ktorej sa stretlo 290 ľudí prevažne z Európy a USA, spoločne tvrdo pracovali a bavili sa zároveň. Tímová práca, výstupy a priateľská atmosféra mi stále víria myšlienky. Po účasti na tejto akcii mi je jasné, prečo sme úspešní. Náš tím v Nesse odviedol skvelú prácu s dôrazom na perfektnú organizáciu a hladký priebeh v prekrásnych Košiciach.”

Vedran Houdek, Senior Program Director, Ness Košice: „Veľmi ma teší, že po roku sa ďalšie vydanie ART PIPE-u vrátilo do Košíc, kde sme s radosťou privítali viac ako 120 kolegov a hostí prevažne zo San Diega a Novazzana, ako aj z iných kútov sveta. Nič sme nenechali na náhodu a zodpovedne sme sa pripravili tak po organizačnej, ako aj obsahovej stránke, za čo všetkým veľmi pekne ďakujem. V neposlednom rade nám prialo aj počasie počas záverečnej akcie pod holým nebom, kde sme tento úspešný a náročný týždeň patrične oslávili.“