solar1

Aplikácie monitorujúce viac ako 15 000 priemyselných turbín po celom svete

solar2

Projekt spojený s cestovaním. Sídlo klienta v San Diegu.

Solar Turbines – Internet of Things

Solar Turbines je dcérska spoločnosť známej žlto-čiernej korporácie Caterpillar so sídlom v San Diegu v Californii. Patrí medzi popredných svetových výrobcov priemyselných turbín. Viac ako 15 tisíc turbín rozmiestnených po celom svete produkuje ročne vyše 2 miliardy prevádzkových hodín. Tieto turbíny sa využívajú v rôznych oblastiach, ako napríklad:

  • Prenos zemného plynu alebo ropy cez potrubie
  • Výroba elektrickej energie pre ropné plošiny, lode, nemocnice alebo univerzity (jedna turbína dokáže zásobiť elektrinou cca 20 tisíc domov)
  • Výroba termálnej energie využívanej pre farmaceutický alebo potravinársky priemysel.

Náš odborný tím v Ness KDC má viac ako 90 IT špecialistov. Našou úlohou je vývoj webových, mobilných a desktopových aplikácií pre Solar Turbines, ako aj pre ich koncových zákazníkov. Tieto aplikácie slúžia na zber a monitoring rôznych dát sledujúcich kritické parametre turbíny, ako napríklad teplota, vibrácia alebo rotácia. To umožňuje včasnú opravu komponentov a zabraňuje výskytu neplánovaných odstávok turbíny.

Vďaka nadviazaniu výborného pracovného partnerstva a šikovnosti našich ľudí sme sa stali neoddeliteľnou súčasťou “Solarného” IT tímu.

Otvorené pozície